Datareum: Blockchain tabanlı kişisel veri platformu

ICO skoru: 92
Bu ICO'ya puan verin:
[Total: 1 Average: 5]

Blockchain teknolojisi bir çok sektörde kullanılmaktadır. Bunlardan birisi yine bilişim sektörü olmaktadır. Kişisel verilerin çok önemli olduğu bugünlerde bu verilerin blok zinciri teknolojisi ile saklanması büyük bir öneme sahiptir. Bugün size blockchain tabanlı kişisel bilgi platformu olan Datareum platformundan bahsetmek istiyorum.

Hali hazırda piyasada faaliyet gösteren Google ve Yandex gibi büyük şirketler kullanıcı tercihlerini daha iyi belirlemek için bilgi toplamaktadırlar. Bunun amacı verileri analiz edip, reklamları doğru kişilere gösterebilmektir. Toplaman verilerde yaş, konum ve cinsiyet gibi temel kimlik bilgileri olduğu gibi, yaptığımız davranışlar, ilgi alanlarımız, görüşlerimiz ve daha önce yatığımız alışverişlerimiz yer almaktadır.

Yaptığımız her harekette, kaydolduğumuz aboneliklerde yada bir ögeyi favorilerimize aldığımızda aslında bir veri gönderiyoruz. Ama esas sıkıntı bu verilerin kontrolü bizde değil. Bizimle ilgili verilerden şirketler çok para kazanmaktadırlar. Çünkü şirketler bizim verilerimize göre reklamlarını özelleştirebilir ve ürünü almamıza neden olabilir.

Merkezi olmayan bir pazar yeri olan Datareum, herkesin verilerden para kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bu konuda  tamamen şeffaf olan Datareum, verilerin doğrudan pazar araştırmacısına, akademik araştırmacılara ve diğer kişilere satılmasına aracılık eder. Ethereum blockchainin üzerine inşa edilen Datareum platformu, bu nedenle veri güvenliği konusunda oldukça dayanıklıdır.

Datareum platformu, üzerinde tam bir kontrol sahibi olduğunuz ve uygun bir fiyata 3. kişilere pazarlayabileceğiniz, etik değerleri koruyan, adil ve açık bir ekosistem oluşturmaktadır. Bu ekosistemde, sağlayıcılar verilerinin değerini makul bir şekilde toplayacak ve her türlü araştırmacının yüksek kaliteli verilere erişimi olacaktır.

Datareum platformunun en önemli avantajı, sadece veri sağlayıcılarının izni ile toplanan verileri kontrol etmesidir. Verileri veren kişiler, hangi verilerin ücretsiz sunulup satılacağına karar verir. Kullanıcılar sağladıkları verileri satışa sundukları için platform tokeni olan DTN kazanacaklardır.  Blockchain ile veriler, merkezi bir olarak değil, dağıtılmış bir ağda depolanır. Bu sayede veriler yüksek güvenlikli olarak depolanır ve bilgi değişmezliğini sağlar.

Platformun çalışma sistemine bakacak olursak eğer. Başvuru sahipleri yaş, cinsiyet, konum, maaş vs. gibi hedef verileri belirterek anket yayımlayacaktır. Ankete katılım koşulları bir akıllı bir sözleşme haline gelir. Başvuru sahibi, ankete yanıt için sağlayıcılara ödeme yapmak için DTN tokenlerini emanette saklamaktadır. Sağlayıcılar, anket yapıp veri piyasasına girerler. Elde edilen verilerden alınan sonuçlar, akıllı bir sözleşme kurallarına göre analiz edilir. Koşullar yerine getirilirse, ödeme emanetten veri sağlayıcısına aktarılır. DTN emanetten muaf tutulursa, Datareum ağına küçük bir komisyon ödenir.

Takım

 

ICO ve Token Bilgileri

Token Ön satış 28 Nisan 2018’de başlayacaktır.  Sizde buradan whiteliste üye olabilirsiniz.

Sembol DTN
Token Tipi ERC20
Kabul Edilen Para Birimleri ETH
Token Fiyatı 1 DTN = 0.03 USD
Softcap 500 bin dolar
Hardcap 18 milyon
Toplam Üretilecek Token 1 milyar
Satılacak Token Miktarı 600 milyon
En Düşük Katılım 1 ETH

 

Sonuç

Sonuç olarak oldukça ilgi çekici olan bu icoya katılmanızı öneriyoruz. Sağlam bir ekip tarafından oluşturulan bu projenin ileride yatırımcılarına büyük paralar kazandıracağını tahmin ediyoruz.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://www.datareum.net

Teknik İnceleme:  https://www.datareum.net/whitepaper.pdf

BitcoinTalk ANN:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=3115745.0

Twitter: https://twitter.com/datareum

Facebook: https://www.facebook.com/datareumdtn

Medium: https://medium.com/datareum

Telegram: https://t.me/datareum

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

7 Replies to “Datareum: Blockchain tabanlı kişisel veri platformu”

  1. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

  2. Merhaba herkese siten cidden çok güzel, sosyal medyada paylaştım

  3. Mrb web siten inan ki dikkat çekici, şukuladım

  4. Selamın aleyküm sayfan inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

  5. Merhabalar paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, sağolun

  6. Selamlar siten vallaha billaha güzel, tebrikler

  7. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi güzel, facebookta paylaştım

Bir cevap yazın