Shivom: Blockchain tabanlı genom havuzu

ICO skoru: 95
Bu ICO'ya puan verin:
[Total: 1 Average: 5]

Blok zinciri teknolojisinin el atmadığı sektör neredeyse yoktur. Bunlardan başlıcaları arasında ağlık sektörü yer almaktadır. Sağlık sektöründe çok önemli teknolojik gelişmeler olduğu için hastalıkları teşhis ve tedavisinde büyük yenilikler yer almaktadır. Bugün bahsedeceğim Shivom projesi ise gelecekte çok önemli yeniliklere yardımcı olacak, sağlık sektöründe devrim yapabilecek bir projedir. ICO’su şuan çok ilgi gören projeden biraz bahsedelim.

Genetik hastalıkların sayısı o kadar fazladır ki, insan hayatı için büyük sorunlara yer açmaktadır. Ancak bunların tedavisinin maliyeti oldukça yüksektir. Ayrıca bildiğiniz gibi genetik hastalıklar nesilden nesile aktarılmaktadır. Bu nedenle bu hastalıklarda, hastalığa neden olan geni bulmak ve onu tedavi etmek önemlidir. Ancak ölümcül hastalıkların tedavisinde yılda milyarlarca dolar harcanmaktadır.

Genetik hastalıkları araştırmak isteyen şirketler, oluşan yüksek maliyetler nedeniyle genomik verileri yasa dışı olarak satın almaktadırlar. Bu nedenle bağışçıların bundan haberi olmadığı gibi bir hak da talep edemezler. Bu büyük gelir kayıplarına neden olmaktadır. Shivom plaformu bu sorunlara çözüm olacak gibi görünmektedir.

Bu platformun temel amacı merkezi olmayan bir insan genomu veri tabanı oluşturmaktır. Bu sayede ölümcül hastalıkların tedavisinde kullanılacak ilaçları bulmak ve aynı zamanda bağış yapan kişileri ödüllendirmektir. Platform sayesinden insanlar güvenle genetik bilgilerini paylaşabilecek ve bu verilerin ne amaçla kullanıldığını görebileceklerdir.

Shivom’da herkesin genomik verilere erişimini kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanılacaktır. Platformun tokeni olan OMX tokeni, kullanıcılar ile platformun hizmetleri arasındaki bir köprü olacaktır. Bu sayede artık büyük şirketlerin tekeli ortadan kaldırılacak ve küçük şirketlerin önü açılacaktır.

Shivom, ilgili genomik veri bilgilerinin yanı sıra kişiselleştirilmiş ilaç bilgilerini sağlayan uygulamalar oluşturarak, her sağlık hizmeti sağlayıcısına yardımcı olacak bir ekosistem oluşturacak, bu sayede klinik çalışmaların hızlanması sağlanacaktır.

OMX tokeni platformda bütün hizmetler için kullanılan yardımcı bir tokendir. Her bir genomik veri donörü, paylaştıkları her bir veriden OMX tokenleri alır. Platfrom içinde ilgili verileri elde etmek isteyen herhangi bir hükümet veya özel şirket, ödeme yapmak için bir OMX tokenine sahip olmalıdır.

 

Platform blockchain teknolojisi sayesinde tüm süreçler tam şeffaf olarak kullanılacak ve kişisel veriler korunacaktır. Bu nedenle, bu platform tüm insanların yararına çalışacaktır. Donörler herhangi bir araştırma şirketinin kendi genomu hakkında bilgi aldığından emin olabilir.

ICO ve Token Bilgileri
 • Token adı: OmiX
 • Sembol: OMX
 • Platfrom: ethereum
 • Toplam üretim: 3 milyar token
 • Fiyat: 1 ETH = 7000 token
 • Softcap: 15 milyon dolar (çoktan ulaşıldı)
 • Hardcap: 35 milyon dolar
 • Satılacak toplam token: 990 Milyon

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://shivom.io

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2365709.0

Whitepaper: https://shivom.io/files/Shivom-Executive-Summary.pdf

Twitter: https://twitter.com/projectshivom

Facebook: https://www.facebook.com/ProjectShivom

Telegram: https://t.me/projshivom

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

11 Replies to “Shivom: Blockchain tabanlı genom havuzu”

 1. Selam web siteniz cidden çok iyi, teşekkürler

 2. selamun aleyküm web sitesi valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

 3. Selam herkese siteniz harbiden iyi, linkedinde paylaştım

 4. Merhabalar web sitesi valla hoşuma gitti, face de paylaştım

 5. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden çok güzel, teşekkürler

 6. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım

 7. Mrb web siteniz inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

 8. Slm sayfan inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım

 9. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım

 10. Selam herkese siteniz inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

 11. merhaba arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın