Zper: Merkezi olmayan P2P finans ekosistemi

ICO skoru: 92
Bu ICO'ya puan verin:
[Total: 1 Average: 5]

Blockchain teknolojisi her geçen gün büyüyor. Yatırımcılar için yeni fırsatlar ortaya çıkmaya devam  etmektedir. Çok farklı projeler çıkmasından dolayı insanlar nereye yatırım yapacakları konusunda tereddüt yaşamaktadır.  Bugün size tanıtacağımız ZPER platformunu ise oldukça ilgi çekici.

ZPER, blockchain teknolojisine dayanan merkezi olmayan bir P2P finansal ekosistemidir. Proje, dünyanın önde gelen firmalarından aktif yatırımcıları ile borçlular arasında yenilikçi sermaye akımları sağlamayı amaçlamaktadır. Her katılımcı, yatırım ve borç verme faaliyetleri, geliştirme gibi değerlerin değişimi ile P2P finansmanının herkes için makul ve uygun hale getirilmesine katkıda bulunmaktadır. Çeşitlendirilmiş yatırım portföyü, verinin tedariki ve değişimi, risk analizi, tahvil yönetimi ve kesintisiz sermaye akışı platformun genel özellikleri arasında sayılabilir.

ZPER ile sınırların ve para birimlerinin ötesine geçen etkili yeni bir finansal ortam oluşturulmaktadır. P2P finansmanı alanında lider yenilikçi şirketlerin aktif işbirliği sayesinde, küresel ölçekte yenilikçi bir fon akışı sağlanacaktır.

ZPR tokeni, tüm ekosistem katılımcıları tarafından kullanılacak bir değişim aracıdır. Bu, P2P kredilerinde, veri sağlayıcıları tazminatı, alıcılar için komisyonlar dahil olmak üzere tüm işlemlerde para birimi olarak kullanılır. İşlemler her zaman şeffaf kalacaktır ve ZPR kullanılması nedeniyle herhangi bir kısıtlamaya uğramayacaktır.

ZPER, ülke para biriminden bağımsız olarak borç alma ve borç verme imkanı sağlar. Borç verenler düşük faiz oranlarıyla krediler alırken, borç verenler daha yüksek getiri alırlar. Bu nedenle proje yatırım teşviki için oldukça önemlidir. Düşük oranlı faizlerle borç alarak yatırım imkanı sağlamak harikulade olacaktır.

Platform son teknolojik yazılımlarla donatılmıştır. Global yatırım portföyünde uluslararası kabul görmüş bir robo-danışman algoritması ile desteklenmiştir. Bu algoritma yatırım riskini azaltmak ve yatırım çeşitliliği ile güvenliği sağlamak için kullanılır. Bu sayede platform yatırımlarının güvenli bir şekilde yapılması sağlanır.

Ekosistemin nasıl çalıştığına bakacak olursak eğer;

Yatırımcılar

Bunlar kar elde etmek isteyen bireylerdir (veya kurumlardır).

 • P2P finans şirketlerinin bireysel ürünleri
 • RoboAdvisor tarafından tasarlanan portföyler
 • Diğer yatırımcıların yeniden satış talep ettiği alacaklar

P2P Finansman Şirketleri

Bu şirketler, yatırımla ilgili her şeyin kontrolünü sağlarlar. Bunlar geri ödeme yönetimini, borç alanları değerlendirmeyi ve borç üretmeyi içerir. Kredi anlaşması ve kredilerin yönetimi her ülkede farklılık göstermektedir. Bunun nedeni, bir ülkenin coğrafi konumu ve kültürel özellikleri ile ilgilidir.
Bu nedenle, her ülkenin yasalarına uygun olarak yapılmalıdır. Bu nedenle ülkelerinde kredi işinde uzman ve mevzuatına hakim olmalıdırlar.

Robo Danışmanlık Şirketleri

Bu şirketler, ZPER ekosistemindeki yatırım ürünlerini, bazı kriterlere dayanan algoritmaları ile analiz etmektediler. Bunlar arasında;

 • Varsayılan oranlar
 • İflas oranları
 • Yatırım süresi
 • Dönüş oranları vs.

Ayrıca, yatırımcıların etkili çeşitlendirme yoluyla daha fazla kar elde etmesini sağlayan portföy oluşturma işlevine de hizmet ederler. Birden fazla RoboAdvisor şirketi tarafından tasarlanan bir dizi portföyler aracılığıyla, yatırımcılara seçim için sunulacaktır. Bunlardan bazıları;

 • Güvenlik Odaklı yatırım ürünleri
 • Agresif yatırım ürünleri
 • İkincil ürünler
NPL Alıcısı

Bu bireyler (veya kurumlar), takipteki kredileri almaya söz verir. Yatırımcılara kefil olarak hizmet ederler.

Token Bilgileri

ZPER tokeni, ZPER ekosisteminin bakımı ve aktivasyonu için gereklidir. Katılımcılar ve token sahipleri, uygun bir katkı payı alacaklardır. Katılımcının türüne (bireysel veya ticari) bağlı olarak, kullanıcıların ekosisteme bağlılıklarını garanti altına almak için belirli bir miktarda ZPR’ye sahip olmaları gerekmektedir. Bu aslında kayıt için bir şarttır.

Token satışındaki toplam üretim 3.500.000.000 ZPR’dir. Ancak ICO için sadece 2.200.000.000 ayrılmıştır. ZPR, 1,100,000,000 ZPR pre-ico ve toplu satışa ayrılmıştır. Tokenlerin yüzde 50’si tokenli satış için tahsis edilirken, ekosistem tokenlerinin yüzde 22.3’ünü alması bekleniyor.
Tokenlerin % 12’si proje ve danışmanlara tahsis edilirken, yüzde 10.7’si rezerv için saklanmaktadır.

Hardcap ve softcap sırasıyla 48.000 ve 5,000 ETH’dir. Ve bu token satışı için kabul edilen kripto para birimi Ethereum’dur.

Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yer almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edin;

Web sitesi: https://zper.io

Facebook: https://www.facebook.com/ZPERplatform

Twitter: https://twitter.com/zper_team

Teknik İnceleme: https://zper.io/paper/Whitepaper_Eng.pdf

Telgraf: https://t.me/zper_kr_official

 

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=998721

7 Replies to “Zper: Merkezi olmayan P2P finans ekosistemi”

 1. selamun aleyküm paylaşım valla dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

 2. Selam herkese bu web sitesi vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

 3. Merhaba herkese siten ciddiyim çok güzel, tebrikler

 4. Selam siteniz gerçekten hayran edici, tebrikler

 5. Selam herkese paylaşım gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım

 6. Selamın aleyküm web siten yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

 7. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi hoşuma gitti, saolun

Bir cevap yazın