Account Status:
Languages Spoken
Abilities
Invest Kıbrıs'ta Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Merkez Birimi Başkanı
About Us

Marios Tannousis, Kıbrıs Yatırım Geliştirme Ajansı’nda (CIPA) Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çeşitli kilit görevlerde görev aldığı uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler grubu Societe Generale’de on iki yıl olmak üzere yirmi dört yıldan fazla uluslararası kurumsal deneyime sahiptir.

Avrupa Fon ve Varlık Yönetimi Derneği (EFAMA) ve Kıbrıs Yatırım Fonları Birliği (CIFA) Yönetim Kurulu Üyesidir. Kıbrıs Finans ve Leasing Derneği Başkanı ve çeşitli kurum ve kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

O, Chartered Institute for Securities and Investment (CISI) üyesidir ve ABD, NJ, Rutgers Üniversitesi’nden Ekonomi alanında lisans derecesine ve MN, ABD’deki Mankato Eyalet Üniversitesi’nden (MSU) MBA derecesine sahiptir.
Ayrıca yatırım hizmetleri sunmak için Sertifikalıdır ve özellikle Bankacılık, Finansal Hizmetler ve Yatırım Fonlarında Yatırımlar Yoluyla Ekonomik Kalkınma konusuna özel bir ilgi duymaktadır. Kıbrıs’ı çeşitli uluslararası ve Avrupa Konferanslarında temsil etmektedir.