fenerbahcetoken

Fenerbahçe Token (FB)

   

Website: ACTIVE / Social Media: ACTIVE Last Check Date : 25 August 2022

IEO Spor & Fitness

Fenerbahçe Token, Stoken Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi’nin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği (birlikte “Taraflar”) ile imzalamış olduğu Fenerbahçe Taraftar Token Üretim ve İş Birliği Sözleşmesi uyarınca Ethereum platformunda geliştirdiği bir kripto varlıktır. Kripto varlıklar, dağıtık defter teknolojisi veya benzer bir teknoloji kullanılarak oluşturulup dijital ağlar üzerinden dağıtımı yapılan, ancak itibari para, kaydi para, elektronik para, ödeme

Fenerbahçe Token, Stoken Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi’nin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği (birlikte “Taraflar”) ile imzalamış olduğu Fenerbahçe Taraftar Token Üretim ve İş Birliği Sözleşmesi uyarınca Ethereum platformunda geliştirdiği bir kripto varlıktır.

Kripto varlıklar, dağıtık defter teknolojisi veya benzer bir teknoloji kullanılarak oluşturulup dijital ağlar üzerinden dağıtımı yapılan, ancak itibari para, kaydi para, elektronik para, ödeme aracı, menkul kıymet veya diğer sermaye piyasası aracı olarak nitelendirilmeyen gayri maddi varlıkları ifade etmektedir.

Fenerbahçe Token ile Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği (“Kulüp”) taraftarları ve tüm dünyadan sporseverler Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sağladığı imkânları kullanarak Kulüp’le etkileşime girebilecek, Kulüp’ün düzenleyeceği anketlere/oylamalara katılım sağlayabilecek, Kulüp’ün sunduğu ödüllerden yararlanabilecek ve bunlarla sınırlı olmayan ve Kulüp’ün belirlediği şekillerle Fenerbahçe Spor Kulübü’nü destekleyebilecektir

Hayatın tüm alanlarını etkileyen dijitalleşme, spor kulüplerinin de taraftarları ile olan etkileşimini yeniden ele almasını gerekli kılmaktadır. Değişen ve dönüşen tüketici davranışı giderek dijitalleşen dünyada, deneyim ve paylaşım ekosistemine olan ihtiyacı üst sıralara taşımıştır. Artık etkileşim; maç gününün dışına taşarak “katılımcı taraftarın” istediği zaman, istediği mecrada gerçekleşmekte, giderek de kişiselleşmektedir. Bu dijital dönüşüm
sürecini başarılı bir biçimde gerçekleştiren kulüpler, sahip oldukları en büyük değer ve güç olan taraftarlarından daha büyük katkılar elde edecektir. Bu noktada kulüpler ve taraftarları adına çok anlamlı olan birçok tecrübe ve sosyal etkileşim, bu yeni dönemde kulübe katkı sağlayacak bir sosyal ve ekonomik aktiviteye dönüşebilecektir.

Etkileşim ve katkının ölçülmesinde en önemli araç bunu temsil edecek bir değer mekanizmasının oluşturulmasıdır. Fenerbahçe Token bu amaçla oluşturulmuştur. Fenerbahçe Token’ın misyonu, taraftarların tutkuyla bağlı oldukları takımlarıyla, kulüplerinin spor branşları bazında, kulübün sahip olduğu tesislerde yaşayabileceği, paha biçilemez deneyimler elde edebilmelerine imkân yaratmaktır. Bu doğrultuda geliştirilecek etkileşim ve etkinlik senaryoları ile özel taraftar etkinlikleri, tesisler içerisinde Fenerbahçe Token sahiplerine özel oluşturulan alanlar, sporcularla buluşmalar, özel günlere katılım ve camianın ileri gelenleri ile etkileşimlerde bulunabilecekleri, Fenerbahçe’nin dijital dünyada bir parçası olabilecekleri imkânlar gibi etkinlikler yaratılacaktır.

Blokzincir Altyapısı

Fenerbahçe Token, Ethereum blokzinciri altyapısı kullanılarak ERC-20 standartları ile oluşturulmuş bir taraftar token’ıdır. ERC-20 standartları ile oluşturulmuş kripto varlıklar, Ethereum altyapısını destekleyen, çevrim içi veya çevrim dışı tüm kripto varlık cüzdanlarında güvenle saklanabilmektedir.

Ethereum

Ethereum blokzinciri, kullanılan en yaygın akıllı kontrat altyapısıdır. Geniş bir tabana yayılmış geliştirici desteğiyle Ethereum, akıllı kontrat sunan blokzincirler arasında tartışmasız şekilde liderdir. Pek çok alternatifine kıyasla çok daha yüksek bir merkeziyetsizlik sunan Ethereum topluluğuna mal olmuş bir blokzincirdir. Yaygın geliştirici desteği ve yaygın kullanımı sayesinde blokzincir ekosisteminin her unsuru tarafından göz önünde bulundurulmakta, üretilen ürün ve hizmetlerle desteklenmektedir. Yaygın kullanımının ve pek çok esnek ihtiyacı karşılayan çözümler sunmasının bir sonucu olarak ortaya çıkan ölçeklenme sorunlarına rağmen liderliğini kaybetmemiş, pek çok akıllı kontrat geliştiricisi için vazgeçilmez konumunu korumuştur. Yoğun geliştirici katkılarıyla ortaya koyduğu yol haritası, ölçeklenme konusunda yaşadığı sorunlara da çözüm üretmeyi hedeflemekte ve bu konuda geliştirmelerini hayata geçirmektedir.

İş birliğini artıran ve beraber çalışmaya uygun araçlarıyla, akıllı kontrat geliştirme sürecinde pek çok uygun aracı geliştiricilere sunmaktadır. Tüm bu sebeplerden Fenerbahçe Token için uygun blokzincir olarak Ethereum seçilmiştir.Fenerbahçe Token hedeflerine ulaşmada Ethereum’un sağladığı araçların önemli katkıları olacaktır. Ethereum’un Ether (ETH) adlı kendi native kripto varlığı bulunmaktadır. ETH; ağ ücreti ödemesi yapmak, değer saklamak veya teminat için kullanımının yanında, akıllı kontrat yapısı sayesinde geliştiricilerin blokzincir teknolojisinden faydalanmasına imkân sağlamaktadır.

ERC-20

ERC, “Ethereum Request For Comments” ifadesinin ilk harflerinden oluşmaktadır. “20” ise ERC-20 standardının ağ tarafından kabul edildiği EIP numarasından gelmektedir (Ethereum Improvement Proposal). ERC-20 standardının önerilme ve kabul edilme nedeni token yaratım sürecini belirli bir standarda bağlamak ve bu sayede kolay, hızlı ve birbiriyle uyumluluğu yüksek token’lar üretebilmektir. ERC-20 standardı, Ethereum ağının yaşayabileceği karmaşayı asgari düzeye indirmektedir.

Etkileşim Kanalları

Fenerbahçe Token’ın sunacağı faydalara erişim ve anketlere katılımlar için Fenerbahçe dijital platformlarından yararlanılacaktır.

Date Information: 09 August 2021 — 12 August 2021
Pre-sales Start Date
Pre-sales End Date
Finance Information
Ticker
Accepted species
Platform
Token Standard
Token supply
Available for token sale
Min / Max personal cap
Country

Team
Fenerbahçe SK
Widget

How To get a verified Project status?

To pass the verification you need to place a our logo on the main page of your website and make an announcement of the listing in your social network accounts. Send us the email in reply with confirmation of the link placement.

Fenerbahçe Token (FB)

Fenerbahçe Token (FB)

Add a News