ICO’lar Sizi Nasıl Milyoner Yapar?

Merhaba.

ICO, IDO,  IEO gibi terimlerin ne anlama geldiğini bahsetmek istemiyorum. Zaten bu makaleyi okumaya başlamışsanız, bu gibi terimlerin Kripto Para dünyasında ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için bu makaleyi okumaya başlamadan önce ICO, IDO, IEO gibi terimlerin ne anlama geldiğini, Kripto Projelerinin ne demek olduğunu araştırmalarını öneriririm.

“Kripto Para projelerinden nasıl milyoner olursunuz?” Bundan biraz bahsetmek istiyorum. Herşeyden önce sabır gereklidir, bunu sakın unutmayın! Hiç bir proje çıkar çıkmaz sizi zengin etmez. İlk önce yatırım yapacağınız projeleri çok iyi tanımak gerekir. Kripto Projeleri biraz da şans işidir. Şimdi çoğu proje sahibi veya bunlara yatırım yapacak arkadaşlar “Şans diye bir şey olmaz” diye bana kızacak. . Ama ne yazıkki çoğu ICO projesi istediği kadar sağlam altyapısı, sağlam yatırımcısı olsun borsaya girdikten sonra hükümet yasakları, büyük tradelerin hareketleri, fenomenlerin konuşmaları gibi etkenlerden sonra değişik hareketler göstermeye başlayabiliyorlar. Hatta bu yazıyı yazdığımız zaman Bitcoin’in nereden nereye geldiğini hep beraber görmedik mi?

Şunu asla unutmayın kısa yoldan zengin olmak diye bir şey yoktur. Eğer kısa yoldan zengin olmak istiyorsanız şans oyunu oynayacaksınız, trilyonda bir olasılıkla sizi çıkarsa kısa yoldan zengin olabilirsiniz.

İlk önce yatırım yapacağınız projeler için çöpe atılacak ne kadar paranız var onu değerlendireceksiniz. Üzülecek bir miktarı asla kripto projelerine yatırmayacaksınız. Ayrıca tek bir projede odaklanmayın, sepet dediğimiz değişik projelere eşit miktarlarda yatırım yapın. Yatırım yapacağınız projeyi farklı farklı ağızlardan, sitelerden, telegram gruplarından dinledikten sonra siz karar vereceksiniz. Bizim gibi kripto projeleri inceleyip değerlendiren, puan veren, bilgi veren siteler, twitter hesapları, telegram grupları reklam promosyonları ile ayakta durduğu için, öne çıkan, puanı yüksek olan, dikkat çekici bir biçimde yerleştirilen ICO’ların belli bir ücret karşılığında bu şekle geldiğini unutmayın. Bu sebeple farklı site ve gruplarda inceleyin, tartışın. Şöyle düşünün, kripto para projeleri, ICO’lar dan çok iyi durumlara geldiniz. Büyük bir servetiniz oldu. Peki dünyayı gezmek, eğlenmek, ya da farklı alanlara yatırım yaparak kendinizi oyalamak yerine niye hergün twitterda, telegram kanallarında mesajlar verirsiniz ki? Çünkü; reklam verenleriniz var, sizin de takipçiniz var, reklam verenlerin istediği şekilde haber yayarsanız, hem siz kazanırsınız, hem reklam veren, bir de bir projeye yatırım yapıp, ardından takipçilerinizi çağırırsınız ve onlar aldıkça, siz satarsanız. Umarım ne demek istediğimi anlayabilmişsinizdir.

Konuyu fazla dağıtmayalım. Bir miktar sermayeyi bu iş için ayırdınız, güzel projeler de buldunuz ve yatırım yaptınız. Sıra nerede? Sıra referans bonusu kazanmakta… Bu projeye inandınız ise, arkadaşlarınızı referansınız ile çağırarak, onların yatırımları sonucu siz de kazanacaksınız. Arkasından sabır sabır sabır. Ne zamana kadar? Borsaya girene kadar. Borsaya girdikten sonra (tabi ki proje scam çıkmayıp, buraya kadar gelebildiniz ise) şans devreye giriyor. Çünkü referans bonusları, faizler, vb. gibi etkenler ile içeride parası değerlenen ve 1x’e satın aldığı ICO’su 3X, 10X gibi rakamlara çıkan kişiler hemen satmaya çalışacaklardır. Bunlar sattıkça değer düşecektir. İşte burada şans devreye giriyor. Ya yüksekten satıp paranızı biraz olsun katlamış olacaksınız, ya da şansınıza güvenip beklemeye başlayacaksınız. Belki de bazılarına hala düşük gelmiş olabilir ve toplamaya çalışıyor olabilirler. Satmadınız 3 ay, 3 sene beklediniz. Peki niye beklerseniz? Çünkü yol haritasını ve witepaper’i incelemişsinizdir. 2 sene sonra büyük bir olay vardır. İşte kazanma zamanı…

Buraya kadar anlattım okudunuz. Peki zengin olabildiniz mi? Hayır? Neden? Çünkü sizi üzmeyen yatırım yaptığınız miktar 100X olsa ne olur? İşte bu sebeple devamlı yeni projelere ufak ufak yatırımlar yaparak senelerce beklemeniz gerekli. Şöyle düşünün her ay maaşınızdan biraz ayırarak çeyrek altın alıyor ve senelerce bekliyorsunuz. Ne kadar da kripto para olsa da hemen zengin olmazsınız. Bekleyecek sabredecek araştıracak ve ona göre yatırım yapacaksınız.Haber ve Yorum Ekle