Paribu_Logo

Paribu (PRB)

   

Website: AKTİF / Social Media: AKTİF Son Kontrol Tarihi : 25 Ağustos 2022

IEO Pre Sale Blockchain Altyapısı

Teknoloji ve dijitalleşme, her geçen gün dünyanın büyümesine ve bununla birlikte etkileşimin de artmasına katkı sağlıyor. 21. yüzyıl, insana ve hayallerine fiziksel dünyanın yetmediği bir dönemi temsil ediyor. İnsanın deneyim evreni sürekli yeni dijital dünyalarla genişliyor. Dünyanın her yerinde yüz binlerce yazılımcı, insan ufkunu genişletmeye yönelik pek çok farklı projede aralıksız çalışıyor. Bu yaratma süreci;

Teknoloji ve dijitalleşme, her geçen gün dünyanın büyümesine ve bununla birlikte etkileşimin de artmasına katkı sağlıyor. 21. yüzyıl, insana ve hayallerine fiziksel dünyanın yetmediği bir dönemi temsil ediyor. İnsanın deneyim evreni sürekli yeni dijital dünyalarla genişliyor.

Dünyanın her yerinde yüz binlerce yazılımcı, insan ufkunu genişletmeye yönelik pek çok farklı projede aralıksız çalışıyor. Bu yaratma süreci; çeşitlilik, rekabet, hayal gücü, yeni doğan ihtiyaçlar ve çözüm üretme gibi işlevsel bileşenlerden oluşuyor. İçinde bulunduğumuz dönemde hızlı işlemleri, düşük maliyetle, ölçeklenebilir ve güvenli bir ağ üzerinde gerçekleştirebilmeye ihtiyaç var. Herkesin erişebileceği, rahatlıkla geliştirme yapabileceği, ürün sunabileceği ve merkeziyetsizliğin gücüyle kolektif bir çalışma sonucu ilerleyen sistemler, çağımızın ihtiyaçlarını karşılamaya en yakın yapılar. Aracıların ortadan kalktığı, bireyin ve toplulukların öne çıktığı demokratik çözümler geleceği şekillendiriyor.

Paribu Net, geleceği hayal edip onu gerçekleştirme sürecimizde gerekli araçları sunmak ve blokzincirler arası beraber çalışabilirliği artırarak yeni olasılıklar yaratmak üzere yola çıktı.

Vizyonumuz

Fiziksel dünya ile dijital dünyanın insana çok daha geniş bir deneyim evreni vadettiği, insanın hem kendini hem de çevresini daha iyi tanıdığı bir gelecek bizi bekliyor. Bu geleceğin bir parçası olarak Paribu Net, çözüm üreten, alışkanlıkları geliştiren, merkeziyetsiz bir dünyaya inanan herkes için etkin araçları barındıran ve blokzincirler arasındaki etkileşimle büyüyen bir ekosistem olmak.

Misyonumuz

Paribu Net, merkeziyetsiz dünyada çözüm üreten veya talep eden, yeniliklere açık ve geleceği şekillendirecek herkesi destekleyen araçların yer aldığı; güçlü, dayanıklı, hızlı, ekonomik ve erişilebilir bir ekosistem yaratma amacıyla oluşturuldu. Merkeziyetsiz dünyanın avantajlarını, bireylerin hizmetine sunan ve bu araçları geliştiren paydaşlara gerekli desteği sağlamayı hedefliyor.

Paribu Ekosistemi

Paribu, mevcut ölçeği ile Türk ekosisteminde önemli bir yerde olmakla beraber; 2022 yılı içerisinde globalde de faaliyetlerini genişleterek dünyanın her yerinden kullanıcıya ulaşmayı planlıyor. Dünyadaki hacim sıralamasında
yalnızca Türk kullanıcılarıyla üst sıralarda yer alan Paribu, bu başarısını globalde de devam ettirmeyi hedefliyor. Paribu, kripto varlık işlem platformu olarak elde ettiği katma değeri, blokzincir teknolojisinin gelişimine kullanarak geleceği şekillendirenlerden olmayı seçti ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor.

Paribu Self

Özel anahtarların kullanıcının mobil cihazında saklandığı ve kolaylıkla işlem yapılmasını sağlayan kişisel saklama cüzdanı çözümü Paribu Self, 2022’nin ilk çeyreği içerisinde kullanıma sunulacak.

Ethereum üzerinde çalışmasının yanı sıra, Paribu Net’in native cüzdan uygulaması olması hedefleniyor. Paribu Self, diğer ağlarla da entegre biçimde, kolay kullanımlı bir çoklu zincir cüzdanı olarak sektörde konumlanacak.

Kullanımı kolay arayüzü ile kripto varlık saklamak, transfer işlemleri yapmak, merkeziyetsiz finans ve NFT dünyasında yer almak isteyen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir cüzdan uygulaması olacak.

Paribu Custody

Paribu, kripto varlık saklama alanındaki bilgi birikimini ve kriptografideki en güncel araştırmaları baz alarak kişiler ve kurumlar için bir saklama çözümü geliştirdi. 2022’nin dördüncü çeyreğinde kullanıcılara sunulması hedeflenen projeyi, son ürün hâline getirecek tasarım çalışmaları devam ediyor.

Paribu Ventures

Başta blokzincir teknolojisi olmak üzere, teknolojinin her alanında yatırım yapma hedefiyle yola çıkan bir oluşumdur. Başlangıç olarak 30 milyon dolar yatırım bütçesi ayrılan Ventures öncelikli olarak; blokzincir altyapısı, ikinci katman teknolojileri, merkeziyetsiz finans protokolleri, NFT teknolojisi, P2E projeleri ve Web 3.0 uygulamaları gibi projelere yatırım yapmayı hedeflemektedir.

NFT

Paribu, 2022 yılı içerisinde NFT ekosistemleri için ürettiği yenilikçi ürünlerini kullanıma sunmayı ve hala niş bir alan olan bu ekosistemle kullanıcılarını buluşturmayı planlıyor. Geliştirdiği ürünlerle ve kullanıcı dostu bir bakış açısıyla NFT ekosistemlerinin erişim bariyerlerini kaldırarak büyük bir potansiyele ulaşmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Merkeziyetsiz Finans

Merkeziyetsiz finans, 2020 yılında ciddi bir atılım yapmış ve asla popülaritesini yitirmeyecek bir alan. İnsanların binlerce yıldır var olan finansal ihtiyaçlarını, şimdiye kadar eşi görülmemiş seviyede hızlı, verimli, ekonomik ve özgürce karşılayabildikleri bir ekosistem.

Merkeziyetsiz finans ve geleneksel finansın birbirini dönüştürerek son kullanıcılar için çok daha verimli bir finans ekosistemi yaratacağına; Paribu Net’in de her iki finans sistemi için güçlü bir zemin oluşturacağına ve kesişim alanlarında yaratılan sinerjinin geleceği şekillendireceğine inanıyoruz.

Tüm blokzincir geliştiricilerine Paribu Net’i sunan Paribu, aynı zamanda merkeziyetsiz finans ve geleneksel finans alanında geliştireceği tüm ürünleri, Paribu Net üzerinde veya Paribu Net’e uyumlu şekilde tasarlayacak.

Oyun Sektörü

Oyun sektörü büyük bir dönüşüm içerisinde. Oyuncuların; bir kullanıcının ötesine geçtiği, oyunun gerçek değer üreticisi haline geldiği ve üretilen değere karşın, o değerden pay almaya başladığı bir döneme ilerliyoruz.

Pek çok insanın, gününün önemli kısmını oyun dünyasıyla etkileşim halinde geçirdiği ve geçirilen zamanın da yaratılan değerin de karşılığının alınmaya başlanacağı bir dönem bu.

Paribu, söz konusu farkındalıkla oyun sektöründe, oyuncunun oyunun en değerli paydaşı olduğu, yarattığı ekonomik değer kadar, o değerin karşılığını da aldığı çözümleri geliştiren tüm girişimleri takip ediyor. Bu amaçla çalışan geliştiricilerin, yarını yaratırken yanlarında olmayı seçiyor. Bu anlamda Paribu Net, oyun dünyası için de güçlü bir ekosistem yaratmayı hedefliyor.

Metaverse

Metaverse yıllardan beri insan hayalinin önemli bir parçası. İnsan için deneyimini fiziksel dünyanın ötesine taşımak, yepyeni hayallere ve evrenlere bir kapı aralamak; sanal gerçeklik teknolojilerinin gelişmesi ve erişilebilirliğin artması ile mümkün oldu.

Gelecekte Metaverse adına pek çok alternatifin olduğu bir dünyada yaşayacağız. Bunu yaparken bir şirketin sunucularında yer alan ve o şirkete bağımlı olan bir evrene yatırım yapmak, vaktini harcamak, deneyimlerini bir şirketin tercih yelpazesiyle sınırlamak pek çok insan için istenmeyen bir durum olacak. Aracısız ve tek bir kişiye değil, herkese ait olan bir Metaverse, temel ihtiyaç hâline gelecek. Bu noktada blokzincir teknolojisi ve onun sağladığı aracısız, kolektivist bir topluluğun avantajı yadsınamaz.

Paribu, geleceğin dünyasını başta kullanıcıları olmak üzere, tüm paydaşlarıyla yaratmayı hedefleyen bir teknoloji üreticisi. Geleceğin dünyasında Metaverse’ün sunacaklarını ve insanın ondan beklentilerini hayal edebiliyoruz. Paribu Net’in de o noktada önemli bir yer edinmesini ve bireyin yaratıcı özgürlüğünü serbest kılan bir ekosistem olmasını hedefliyoruz.

Temel Özellikler

  • Hızlı İşlemler Gerçekleştirme
  • Yüksek Çıktılı Bloklar
  • Düşük İşlem Ücreti
  • Güvenli
  • Ölçeklenebilir
  • Herkese Açık
  • Birlikte Çalışabilirlik (Interoperability)

Yerel (Native) Coin PRB

Paribu Net ekosistemi, yerel (native) coin PRB üzerinden işleyecek. Ağ ücretlerinin ödenmesinde ve stake işlemlerinde kullanılan coin PRB olacak.

PRB’nin maksimum arzı 600 milyon adettir. 500 milyon PRB, Paribu Net ana ağının başlamasıyla birlikte ilgili adreslere dağıtıldı. 100 milyon PRB ise, onaylayıcı ödülü olarak ayrıldı.

Her blokta 1 PRB, blok üretimini gerçekleştiren ana onaylayıcıya ödenecek ve 100 milyon PRB’nin onaylayıcılara üretilen bloklar karşılığı dağıtılması yaklaşık 16 yıl sürecek. Bunun dışında, tüm ana ve yedek onaylayıcılar, hâlihazırdaki işlem ücretlerinden pay alacaklar.

 

Tarih Bilgileri: 21 Şubat 2022 — 25 Şubat 2022
Ön Satış Başlangıç Tarihi
Ön Satış Bitiş Tarihi
Finans Bilgileri
Borsadaki İşlem Simgesi
Ön Satış Fiyatı
Platform
Token Standard
Toplam Token
Satış İçin Ayrılan Miktar
Minimum / Maksimum Sınır
Ülke

Takım
Paribu
Yol Haritası
2022 Q1

Paribu Net Testnet

Paribu Net Testnet Blok Tarayıcı

Paribu Net Mainnet

Paribu Net Mainnet Blok Tarayıcı

Akıllı Kontrat Denetimleri

2022 Q2

Hata Ödülü Programı

Sistem İzleme Paneli Araçlarının Sunulması (Staker ve onaylayıcılar için)

Yeni Geliştirme Araçları (örn: SDK, Gitpod Kodlama Satırı Araçları, Sandbox)

Çoklu Zincir ve Zincirler Arası Köprü Mekanizmaları

2022 Q3

Staking Arayüzü

Sistem İzleme Araçlarının Geri Bildirim Temelli Geliştirilmesi

Ekosistem Projeleri: Paribu Net Dağıtık Uygulamaları ve Birinci Hackathon Serisi

2022 Q4

Sivil Toplum ve Yardımlaşma Kuruluşları İçin İşlem Ücreti İyileştirmelerinin Hayata Geçirilmesi

Onaylayıcı Başvuruları İçin Herkese Açık Bir Platformun Canlıya Alımı

Akıllı Kontratlar için Fiyat Sağlayıcı Servislerin Sunulmas

İşlem Ücreti Sponsorluğu

2023 Q1

Erigon ile Ağ Düğümlerinde İleri Seviye Hız, Performans ve Eş zamanlama İyileştirmeleri: Arşiv Düğümler Onaylayıcı Düğümler

Katman Çözümleri için Uyumluluk ve Paribu Net Desteği (örn: Optimistic ve ZK Rollups)

2023 Q2

2. Katman Çözümlerinin Doğrulama Kanıtlarında Gereken İşlem Ücretlerinde İyileştirme

2. Katman Çözümlerinde Mahremiyet Uyumluluğu ve Desteği

2023 Q3

Ekosistem Projeleri: Paribu Net Dağıtık Uygulamaları ve İkinci Hackathon Serisi

Diğer Blokzincirlerle Köprülerin Geliştirilmesi

2023 Q4

Paribu Net 2.0, Alt Zincirlerin Desteklenmesi (örn: 2. Katman, yan zincir (side chain), subnet (alt ağ)

İşlemlerin Neredeyse Anlık Olarak Onaylanmasının Sağlanması (örn: Geliştirilmiş konsensüs yapısı ile)

Widget

Doğrulanmış bir Proje durumu nasıl alınır?

Doğrulamayı geçmek için web sitenizin ana sayfasına bir logomuzu yerleştirmeniz ve sosyal ağ hesaplarınızda listeleme duyurusu yapmanız gerekir. Bağlantı yerleşiminin onayını içeren e-postayı bize gönderin.

Paribu (PRB)

Paribu (PRB)

Haber ve Yorum Ekle