Ali Karabey

Hesap Durumu:
Konuşulan Diller
İngilizce, Türkçe
Yetenekler
Girişimci Danışman
Hakkında

Ali Karabey, teknoloji girişimleri, yatırım yönetimi, risk sermayesi, özel sermaye ve teknoloji ölçeklendirme ve büyümesinin finansal yönü hakkında derin bilgi birikimine sahip kıdemli bir VC’dir.

Ali Karabey, 212’de (çok sayıda teknoloji ve başlangıç ​​yatırımı olan bir VC firması) kurucu ortak ve ortaktır.

Kariyerini teknoloji ve iletişim yatırımlarına odaklanarak geçirdi. 1999’da Michigan Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Ali, teknoloji, medya ve telekomünikasyonda orta ölçekli piyasa işlemlerini denetlediği New York’ta Arthur Andersen’e katıldı.

2002 yılında, Kuzey Amerika ve Avrupa finans ekiplerini yönettiği Morgan Stanley Capital International’a katıldı.

Ali, 2007-2008 yılları arasında Deutsche Bank’ta bankanın ana yatırım ekibinde görev yaptığı bir yıl geçirdi.

2008’de odak noktasını Orta Doğu’ya kaydırdı ve burada şirketlerin ölçeklenmesine yardımcı olmak için çalışma fırsatını yakaladı. Türk hükümeti ve özel sektörle finans ve özel sermaye projelerinde çalıştı.

Ali 212 yaşında AppSamurai, Avatao, Insider, Solvoyo ve Smartmessage yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Ayrıca Ali, Endeavor’ın Danışma Kurulu’nda yer almakta ve Girişimciler Organizasyonu’nun İstanbul şubesi üyesidir.Participated Projects
Seedify.fund (SFUND)
IGO Launchpad’i Seedify Temmuz 2021’den beri yayında olan IGO Launchpad, Seedify’ın amiral gemisi ürünüdür ve 50’den fazla başarılı lansman ile blok zinciri oyun alan�...