İsmail Hakki Polat

Hesap Durumu:
Konuşulan Diller
İngilizce, Türkçe
Yetenekler
Türkiye'de Dijital Dönüşüm Derneği'nin Kurucu Başkanı Danışman
Hakkında

İsmail Hakkı Polat, 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

1989-2004 yılları arasındaki profesyonel kariyerinde ağırlıklı olarak Siemens, Nortel, Ericsson ve Turkcell gibi dünyanın önde gelen telekom şirketlerinde mühendislikten üst yönetime kadar farklı pozisyonlarda çalıştı.

2004 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi’nde Yeni Medya dersleri vermekte ve Doğan Medya Grubu, Sabah/ATV Grubu ve Ciner Medya Grubu gibi yerel medya gruplarının yeni medya servislerini aktif danışman olarak kurmaktadır.

Ayrıca Bakü Slav ve Bakü Devlet Üniversitelerinde Yeni Medya Gazeteciliği Müfredatının hazırlanmasında BBC Media Action’da serbest danışman olarak çalıştı.

Polat, Kadir Has Üniversitesi’nde Türkiye’nin ilk Yeni Medya Üniversitesi Bölümü’nün kurucusudur ve ayrıca NYC’de Open School of Journalism’de Mobil Gazetecilik ders modülü yazarlığının yanı sıra Türkiye’de Dijital Dönüşüm Derneği’nin Kurucu Başkanıdır.

Öncü Blockchain & Cryptocurrency (BC&CC) üniversite öğretim üyelerinden biri olarak, aynı zamanda birkaç kripto girişimi için danışman ve akıl hocası ve World Blockchain & Cryptocurrency Summit2018, Blockchain2020 ve diğer birçok etkinlik gibi seçilmiş etkinlikler için davetli konuşmacı olarak hizmet vermektedir.

Polat’ın ayrıca Bloomberg BusinessWeek Türkiye’de haftalık olarak #NewMedia, #DigitalTransformation ve #CryptoCurrencies ile ilgili görüşlerini paylaştığı bir köşesi vardır.Participated Projects
Seedify.fund (SFUND)
IGO Launchpad’i Seedify Temmuz 2021’den beri yayında olan IGO Launchpad, Seedify’ın amiral gemisi ürünüdür ve 50’den fazla başarılı lansman ile blok zinciri oyun alan�...