Digital-Bureaucracy-logo

Digital Bureaucracy (DBC)

   

Website: ACTIVE / Social Media: ACTIVE Last Check Date : 8 June 2022

ICO İş Hizmetleri & Danışmanlık

Ülkeler, kurumlar ve bireyler arasındaki zorlu ve uzun süreli evrak ve bürokrasi işlemlerini sonlandırmayı amaçlayan Yapay Zeka (AI) destekli Blockchain Projesidir. Yapay zeka ve blockchain teknolojilerinin birleşimi ile hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlayan, merkezi olmayan bir blockchain için özel olarak geliştirilmiş bir doküman yönetimi ve doküman transfer çözümüdür.

Digital Bureaucracy (Dijital Bürokrasi) Nedir?

Digital Bureaucracy (Dijital Bürokrasi), Ülkeler, kurumlar, bireyler arasındaki zorlu ve uzun süreli evrak ve bürokrasi işlemlerini sonlandırmayı amaçlayan Yapay Zeka (AI) destekli bir Blockchain Projesidir. Yapay zeka ve blockchain teknolojilerinin birleşimi ile hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlayan, merkezi olmayan bir blockchain için özel olarak geliştirilmiş bir doküman yönetimi ve doküman transfer çözümüdür.

Belgeler, faturalar, tapu sicili, araçlar ve daha pek çok şeydeki belgeler ve Bürokrasi işlemleri Blockchain veritabanında dağıtılır, ardından belgeleriniz blok zinciri ağında karşılaştırılabilir, geri alınamayan ve merkezi olmayan bir şekilde dağıtılır. Gönderilen bilgilerin yalnızca Hash anahtarına sahip kullanıcılar tarafından görülebildiği, karşılaştırarak onaylanabilen veya dorğulanabilen bir sistemdir.

Dijital Bürokrasi ile diğer projeler arasındaki fark nedir?

Dijital Bürokrasi, mevcut bürokrasi sistemini tamamen sona erdirerek, blockchain ağı üzerinden bir belge yönetimi ve belge gönderme projesi olarak başlamıştır. Blok zincirinin gerçek temel değerleri olan büyük ölçekli tokenizasyon için uzun vadeli bir çözüm yaratmayı amaçlıyor. Çünkü, ülkeler ve uluslararası bürokrasi işlemlerini gerçekleştirerek belge yönetimi ve belgelerin transferini sağlayabileceğiniz bir projedir. Ülkeler ve Devlet kurumları da dahil olmak üzere en başarılı projelerin kullanılabilecek bir proje olma yolundadır.

Bu faktörler Dijital Bürokrasi sistemidir. Devrim niteliğinde bir proje olduğunu anlamamız zor olmayacaktır.

DBC Nasıl Çalışır?

Bürokrasi temelde hayatımızı zorlaştırıyor; Resmi belgeler, Faturalar, Ev ve Araç alım ve satımı, Okul ve Eğitim, Sağlık ve Hastane, Finans ve İş, Gümrük işlemleri, Pasaport ve Kimlik işlemleri, Belediye tarafından yapılan işlemler. Bu islemlerin hepsini Yapay Zeka ve Blockchain teknolojisini birlestirerek, hizli ve guvenli hale getiriyoruz.

DBC Projesi ile hayatınızı zorlaştıran evrak işlemlerini tek noktadan yönetmenizi sağladık. Dünyada kağıdın kullanılmadığını bir an hayal edin; Faturalarınızı, resmi evraklarınızı, sigorta ve hastane evraklarınızı, gümrük ve vergi işlemlerinizi, ev ve araba alım ve satım işlemlerinizi, uluslararası resmi veya kişisel bilgilerinizi veya Blockchain ağı üzerinden şifrelenmiş evraklarınızı tek tıkla gönderip alabileceksiniz.

 1. Yapay Zeka ve Blockchain yapısının birleştirilmesi. Güvenli ve hızlı ticaret ve evrak transferi yapmanızı sağlar.
 2. Bürokrasi işlemleri tamamen yapay zeka yardımıyla, Blockchain ağı üzerinden hızlı ve güvenli aktarımı sağlayacak harika bir projedir.
 3. Hem Kurumsal hem de bireysel güvenli ve hızlı ödeme. Aynı zamanda çok yüksek ödemelerinizi bile en düşük maliyetle gönderebileceksiniz.
 4. Blockchain ağında okul ve hastane işlemlerinin güvenli depolanması. Aynı zamanda bir eylemde bulunmanın veya bilgi almanın sadece bir tık uzaklıkta olduğu harika bir projedir.

Hangi Alanlarda Kullanılacak?

Yapay Zeka ve Blockchain teknolojisini Günlük hayatımıza entegreli çalışmasını hedefleyen bir Projedir. DBC Core olarak, Blockchain ağı ile entegreli çalışan, kendi veri ve evrak transfer ağını kurmak için ekibimiz çalışmalarını sürdürmektedir .

Emlak

 • Konut, Arsa ve Taşınmaz mal alım satım işlemlerinde deneyimlediğiniz uzun ve yorucu belge işlemlerinde Yapay Zeka desteği ile Blockchain zinciri üzerinde daha hızlı ve daha ucuz işlem ücretleri olacaktır.
 • Araç alım satımı. Yeni Plaka, Araç Sigortası ve ayrıca aracınızın geçmişi hakkında detaylı bilgiler. Tüm bu işlemleri blockchain zinciri üzerinde yapmak daha ucuz ve daha hızlıdır.
 • Blockchain zincirinin inanılmaz bir özelliği, verilerin değiştirilemez olarak dağıtılmasıdır. Örneğin: Blockchain ağına gönderilen veriler, evraklar yada bilgiler. Hiçbir şekilde değiştirilemez. Bu sayede belgede sahtecilik yada veri kaybını önlenmiş olacaktır.

Belediyeler

 • Belediyelerdeki işlemlerin tamamen Blockchain zincirinde olduğunu hayal edin. Ağ üzerinde tüm evrak işlerinizi hızlı ve ucuz bir şekilde yapabileceksiniz. Örneğin: Yeni bir çocuk doğduğunda, belediyedeki bir blockchain zincirine blok olarak eklenir. Bundan sonraki hayatı boyunca tüm işlemlerini bu blok üzerinden gerçekleştirebilir.
 • Kimlik, Adres değişikliği, Ehliyet ve aklınıza gelebilecek tüm belediye işlemleri. Yapay zeka ve Blockchain zincirinin birleşimi ile hayatınızı zorlaştıran işlemleri, daha hızlı ve daha ucuz hale getiren tüm evrak işlerini tek bir noktada yapmanızı sağlayacak.
 • Tüm bürokrasi ve evrak işleri. Blok zincirinde daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirir.

Pasaport & Kimlik

 • Pasaport başvuruları, Pasaport Kontrol ve Doğrulama gibi işlemler. Blockchain üzerinde ve yapay zeka desteği ile işlemleri daha hızlı ve daha ucuza yapabilirsiniz.
 • Kimlik Doğrulama, Soy Ağacı Kontrolü, kimliğinizin blok zinciri ağında ve sizi tanımlayan diğer resmi belgelerde daha hızlı ve daha ucuz işlem maliyetleri ile hayatınızı kolaylaştıracaktır.
 • Vize başvurularıdaki, gecikmeler ve zor evrak prosedürleri hızlı, güvenli ve uygun maliyetlidir.

Okul & Eğitim

 • Öğrenci Bilgileri takip sistemi. Öğretmen ve eğitmen ile öğrencilerin ebeveynleri arasında hızlı iletişim. Ayrıntılı bürokrasi prosedürlerinin daha hızlı ilerlemesini sağlayan bir altyapı.
 • Blockchain ağında Öğrenci Notlarının ve Öğrenci Diplomalarının depolanması ve takibi. Okul diplomalarının sisteme değiştirilemez olarak kaydedilmesi ve takibi.
 • Kitapların blok zinciri ağı üzerinden değişmez bir şekilde dağıtımı. Sonrasında karşılaştırma yapma veya Kitabı satın alıp satma gibi işlemler.

Sağlık & Hastane

 • Hastane ve Sağlık Kurumlarında hasta takip sistemi. Hastane içindeki Test ve Diğer sağlık hizmetlerinin blok zincirinde izlenmesi.
 • Hastaneler ve eczaneler arasındaki iletişim ve bürokrasi işlemleri. Bu işlemlerin Blockchain üzerinde hızlı bir şekilde işlenmesi ve iş yükünün tamamen yapay zeka ile ilerlemesi.
 • Her bireyin kendi Özel Anahtarı vardır. Tüm işlemler bu anahtar üzerinde işlenir. Daha sonra kontrol ve doğruluk kontrolü sağlanabilir.

Vergiler

 • Vergi işlemlerinin yoğun olarak gerçekleştiği kurum, kişi ve işyeri gibi yerlerin tüm bürokrasi ve evrak işlemlerinin blockchain ağı üzerinden daha hızlı ve uygun maliyetlerle işlenmesini sağlar.
 • İşyerlerinde vergi takibi ve işyerlerinde satış ve satın alma işlemlerinin blockchain ağı üzerinden takibi.
 • Çevrimiçi Satışlar ve Uluslararası vergi. Blockchain ağı aracılığıyla ülkeler arasındaki vergi işlemlerini sağlamak ve kontrol etmek. Tüm karmaşık vergi sistemleri tamamen kolay hale gelir.

Gümrük

 • İthalat ve ihracat işlemlerinin takibi. Blockchain ağındaki tüm gümrük sistemlerinde yapılan ithalat ve ihracat işlemlerinin değişmez takibi.
 • Yolcu geçişleri, Pasaport ve Kimlik doğrulama gibi işlemler. Blok zinciri ağı üzerinden yolcu geçişi kolaylığı. Gerekli evrak işleri ve bürokrasi prosedürleri hızlı ve uygun maliyetlidir.
 • Gümrükte araç geçişleri, bu araçların kontrolü. Bu sayede kaçak araç veya yolcu geçişlerini tamamen tamamlamayı hedefliyoruz.

Finans & İş

 • Uluslararası şirketler tarafından imzalanan sözleşmeler. Ülkeler arasında kalıcı olarak akdedilen ticari değiştirilebilir sözleşmeler veya anlaşmalar.
 • Ülkeler veya kurumlar tarafından düzenlenen ihaleler, bu ihalelerin zamanında ve sorunsuz bir şekilde yerine getirilmesi ve takibi. Aynı zamanda bu açık artırma ücretlerinin DBC Coin ile ödenmesi.
Date Information: 30 April 2021 — 30 April 2022
ICO Start Date
ICO End Date
Finance Information
Ticker
Accepted species
ICO Price
Platform
Token Standard
Token supply
Available for token sale
Min / Max personal cap
Country
Bounty
KYC

Aşama 1

30 Nisan 2021 – 31 Temmuz 2021

0.01 $

%1 – %3 Bonus

Aşama 2

1 Ağustos 2021 – 31 Ekim 2021

0.05 $

%1 – %3 Bonus

Aşama 3

1 Kasım 2021 – 31 Ocak 2022

0.15 $

%1 – %3 Bonus

Aşama 4

1 Şubat 2022 – 30 Nisan 2022

0.20 $

%1 – %3 Bonus

 

DBC Token Dağıtımı:

 • ICO Satışı %50
 • Ekip & Danışmanlar %10
 • Yardım Kuruluşları %10
 • DBC Chain Geliştirme %10
 • Borsalarda Listeleme %19
 • Airdrop %1
Road Map
2019 - Q1

Yayın ve Dağıtım

Yapay Zeka ve Blockchain Desteklenen Ülkeler, Kurumlar ve Kişiler arasında Bürokrasinin sağlanması ve günümüz Bürokrasi sistemindeki gecikmeler ve belirsiz işlemler. Bunu ortadan kaldırmak için Yapay Zeka ve Blockchain ağını birleştirerek bu zor belge ve dosya işlemlerini kolaylaştırmayı hedefleyen altyapının başlangıcı sağlandı.

2020 - Q1

Ekibimiz, Evrak ve Dosya Transferleri için DBCChain yazılımının temellerini oluşturmaya başladı.

2021 - Q1

DBC Token Binance Akıllı Zinciri (BSC)

BEP20 Akıllı Sözleşmesi ile oluşturarak yayınlanmıştır.

2021 - Q2

DBC Token satış, Airdrop ve ICO Programını desteklemek için kullanıcı paneli sisteme entegre edilerek aktif edilmiştir.

2021 - Q3

DBC Token satın almak için, kullanıcı paneline Ofline Kripto Para ödeme yöntemleri eklendi.

2021 - Q4

Pancakeswap.finance Likidite havuzu ve Exchange bölümlerine DBC Token eklendi.

2021 - Q5

Dijital Bürokrasi (DBC) Teknik Raporu tamamlandı ve yayınlandı.

2021 - Q6

DBC Token Airdrop ve ICO Programı başlatıldı. Bu kapsamda 25.000.000 DBC Token ICO fiyatlandırması ile satışa açıldı.

2021 - Q7

DBC Chain, P2P, Miner, Genesis testleri gerçekleştirecek

2022 -Q1

ICO satışı Tamamlandı ve Token Dağıtımı.

Airdrop dağıtımı tamamlandı ve Token Dağıtımı

2022 - Q2

CoinMarketCap list

Coingecko list

2022 - Q3

DBC Wallet Android ve iOS uygulama yayınlama.

2022 - Q3

En iyi 10 CMC Exchange listesi (KuCoin / Bithumb exchange)

Yol Haritası v2.0 sürümü

Gelecekteki ürün geliştirme

Additional links
Widget

How To get a verified Project status?

To pass the verification you need to place a our logo on the main page of your website and make an announcement of the listing in your social network accounts. Send us the email in reply with confirmation of the link placement.

Digital Bureaucracy (DBC)

Digital Bureaucracy (DBC)

Add a News